12.10.2026
19.00-21.00

Kulttuuritalo Korundi, Lapinkävijäntie 4, 96100 Rovaniemi

Kulttuuritalo Korundi

Diandra - Hymni rakkaudelle

Upeasta äänestään tunnettu Diandra lähtee jälleen syksyllä 2026 koko Suomen kattavalle Hymni rakkaudelle -kiertueelle. Kaksikymmentä konserttia käsittävä kiertue käynnistyy Joensuusta sunnuntaina 20. syyskuuta ja päättyy Kuopioon keskiviikkona 28. lokakuuta. Kiertueen lipunmyynti alkaa tänään.

Lavakarismallaan ja upeilla tulkinnoillaan yleisönsä jo vuosia hurmanneen Diandran syksyn 2025 Hymni rakkaudelle -kiertue oli menestys. Konsertit myytiin loppuun, ja yleisö otti ohjelmiston lämpimästi vastaan. Niinpä kiertue saa jatkoa syksyllä 2026 jatkaen uusille paikkakunnille.

Kiertueen nimi viittaa Edith Piafin tunnetuksi tekemään lauluun Hymni rakkaudelle, joka on myös konserttien tunnuskappale. Syksyn 2026 kiertueella kuullaan sekä kotimaisia että kansainvälisiä rakkauslauluja eri vuosikymmeniltä.

Tämän syksyn kiertue oli hieno kokemus. Tunnelma saleissa oli lämmin ja täynnä tunnetta. On hienoa päästä jatkamaan tätä kiertuetta ja laulamaan jälleen rakkaudesta sen kaikissa sävyissä, Diandra kertoo. 

Suomalais-chileläinen Diandra tunnetaan energisenä keikkalavojen kestosuosikkina, jonka konsertit myydään usein loppuun.  Hänen kappaleensa ovat striimanneet Spotifyssä ja YouTubessa yhteensä kymmeniä miljoonia kertoja. Elämäni Biisi -ohjelman tähtiartistina hän on hurmannut  jo seitsemän tuotantokautta. Pelkästään Facebookissa ja Instagramissa hänellä on yhteensä liki 200 000 seuraajaa.

Ei ikärajaa

Liput:

  • 49,90€/ 59,90€ (sis. palvelumaksun)

Järjestäjä: Prodisco.fi / Diandra Production Oy




Kulttuuritalo Korundi, Lapinkävijäntie 4, 96100 Rovaniemi